Služby

Pokrýváme široké spektrum služeb, každé z nich se věnuje tým erudovaných specialistů na danou oblast.

Nemovitosti

Na poli nemovitostí jsme zmámí svou působností po celém regionu střední a východní Evropy. Svou sofistikovaností v oblasti nemovitostního práva a širokým záběrem souvisejících služeb jsme si v tomto segmentu trhu vydobyli přední postavení a pevné místo.

Pokrýváme všechny oblasti nemovitostního trhu, včetně akvizic, prodejů, developmentu, komerčních nájmů, společných podniků, fúzí, strukturovaného financování a každodenního právního poradenství. V realitním sektoru spolupracujeme s širokým spektrem klientů, kterým poskytujeme smysluplná řešení pro jejich veškeré obchodní záležitosti.

V regionu střední a východní Evropy za námi stojí rozsáhlá historie transakcí na obou stranách jednacího stolu. Díky tomu máme dokonalý přehled o příležitostech a rizicích, která mohou v průběhu transakcí nastat.

Díky širokému a odbornému záběru pokrýváme našimi službami kancelářské, maloobchodní, volnočasové, hotelové, logistické, rezidenční i infrastrukturní projekty.

Našim klientům přinášíme vysokou přidanou hodnotu. Vždy se zaměřujeme na podstatu každého obchodu a nezabýváme se nepodstatnými detaily, které mohou proces komplikovat.

Mezi naše klienty v této oblasti patří např.:

Amundi Asset Management
Caerus Investment Management
CA Immo
Cresco
CIB Group
CTP
Deka Immobilien GmbH
DRFG
GLL
HB Reavis
Heitman
Immofinanz
Invesco
P3P
Penta
Portland TrustSkanska
Reico
RSJ
SAFICHEM
Tesco

Bankovnictví a finance

Ve Wilsons jsme získali vynikající reputaci při poskytování právních služeb v oblasti bankovnictví a financí, které pokrývají veškeré akviziční, projektové a korporátní financování. A to jak na straně bank, tak na straně úvěrovaných subjektů.

Členové našeho bankovního a finančního týmu jsou zkušenými odborníky ve všech oblastech souvisejících s korporátním financováním, M&A a investičními trhy.

Nemovitostní a projektové financování

Radíme bankám i úvěrovaným subjektům v oblasti financování nemovitostí, energetiky a infrastrukturních projektů v České republice i dalších zemích střední a východní Evropy. Máme hluboké porozumění pro odlišné potřeby klientů z řad věřitelů i dlužníků, stejně jako znalost současných tržních praktik.

Na tomto poli dokážeme klientům pomoci s akvizičními, developerskými i DPH úvěry, refinancováním stávajících syndikovaných i bilaterálních úvěrů, stejně jako s posuzováním souvisejících rizik. Financované nemovitosti zahrnují kancelářské, retailové i industriální projekty a samozřejmě také rezidenční development.

Korporátní financování

Zabýváme se celým spektrem korporátních finančních služeb, včetně M&A a projektového financování. Naše aktivity v oblasti bankovnictví a financování pokrývají institucionální i strategické investice, investiční fondy, private equity, podnikový kapitál, penzijní, pojišťovací a bankovní sektor, stejně jako předpisy související s financováním a cennými papíry a souvisejícím dohledem.

Insolvence & restrukturalizace

Když nastane krize, krachující firmy, dlužníci, věřitelé a obchodní partneři musí jednat rychle a rozhodně, aby zachovali hodnotu své firmy, nemovitosti nebo investice. Získají tak čas na stabilizaci a mají možnost předejít negativním dopadům insolvence. Především je potřeba vytvořit a uplatnit účinnou strategii, a to nezřídka pod časovým tlakem. Dobře víme, že to jsou situace velmi nepříjemné a citlivé. Proto jsme právě pro tyto případy vytvořili ve Wilsons tým odborníků zaměřených speciálně pro tuto oblast, ve které s využitím svých znalostí a zkušeností chráníme zájmy svých klientů.

Insolvenční právo je velmi formální a je vždy třeba postupovat v naprostém souladu s předpisy. Insolvenční zákon České republiky je velmi komplikovaný, takže při jeho aplikaci v běžném životě stále ještě vyvstává mnoho otázek a právníci si musí často vypomáhat i právní argumentací z obdobných situací řešených v zahraničních právních úpravách nebo obecnými právními přístupy. Klienti ocení dobře připravené právníky, kteří mají odvahu přesvědčit insolvenční soudce a správce o svém názoru.

V každé krizi se zároveň otevírá prostor pro nové příležitosti; nastávají momenty, kdy firmy lze ještě zachránit, restrukturalizovat nebo reorganizovat. Máme potřebné znalosti a zkušenosti, abychom vás dokázali provést i těmito těžkými časy. Ve Wilsons vám pomůžeme využít skryté příležitosti vaší firmy.

Mezi naše klienty v této oblasti patří např.:

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia
Česká spořitelna
Komerční banka
Raiffeisenbank
Československá obchodní banka
MONETA Money Bank
Aareal Bank
HYPO NOE Landesbank für Niederösterreich und Wien
Helaba Landesbank Hessen-Thüringen
Equa Bank
LBBW Bank

Korporátní právo, fúze a akvizice

Pomáháme firmám vytvářet strategie, přijímat a implementovat obchodní rozhodnutí a celkově je podporujeme v jejich úspěšném růstu.

Zastupujeme zahraniční i místní společnosti napříč regionem střední a východní Evropy ve všech oblastech korporátní aktivity, M&A a investičních trhů. Věnujeme se zakládání nových obchodních společností, realizaci akvizic a/nebo prodejů, fúzím, reorganizacím a souvisejícím finančním operacím.

Poskytujeme klientům také běžné korporátní služby, včetně compliance procedur,  pracovního práva a/nebo dodavatelských smluv.

Ve Wilsons si dáváme záležet na tom, abychom pronikli do oblastí, ve kterých naši klienti podnikají. Je to pro nás základní předpoklad k poskytování toho nejlepšího možného právního poradenství. Jsme aktivní v rámci širokého spektra oblastí trhu, jako je potravinářský průmysl, obchod se spotřebním zbožím, lehký a těžký průmysl a další.

Oceňovanou předností našeho týmu, který se specializuje na korporátní právo, je jeho schopnost zastupovat klienty v oblasti private equity stejně jako v oblasti instituciálních investic. Dlouhodobě tak poskytujeme komplexní služby investorům ve všech aspektech kapitálových transakcí, včetně:

  • Zakládání fondů
  • Strukturování transakcí, vedení a vyjednávání transakcí
  • Restrukturalizace, refinancování a souvisejících akvizic
  • Manažerských pobídek a řízení rizik
  • Každodenní správy portfolií
  • Průmyslových a regulatorních balíčků
  • Plánování exitu (včetně přímých prodejů, rekapitalizace a IPO)

Hospodářská soutěž & regulatorika

V oblasti hospodářské soutěže poskytujeme široké spektrum právních služeb. Od poradenství týkajícího se vyšetřování kartelů, zneužití dominantního postavení a souvisejících praktik, až po komplikované regulatorní záležitosti, veřejnou podporu nebo spojování soutěžitelů, a to jak v rámci práva EU, tak i příslušné národní legislativy.

Pomáháme klientům minimalizovat rizika, jimž jsou na dnešních, těžko předvídatelných trzích vystaveni. V optimálním případě nás klienti angažují preventivně, hned v počátečních stádiích rozhodovacích procesů. Ale často samozřejmě také ve chvíli, kdy už musí řešit aktuální problémy.

Naše kancelář nabízí vysoce kvalifikované odborníky v oblasti soutěžního práva, kteří pomáhají předním lokálním i nadnárodním korporacím v oblasti pojišťovnictví, farmaceutického a petrochemického průmyslu, energetiky, telekomunikací, dopravy a dalších silně regulovaných odvětví.

Mezi naše klienty v této oblasti patří např.:

Českomoravská stavební spořitelna
Generali Pojišťovna
REICO investiční společnost České spořitelny
RSJ
Kofola
Student Agency
Penam

Řešení sporů

Při řešení sporů našich klientů vycházíme maximálně vstříc jejich potřebám a očekáváním. Bez ohledu na to, zda zastupujeme klienta v rámci předžalobních jednání nebo v jakékoli fázi soudního či rozhodčího řízení, vždy se zaměřujeme na efektivní řešení sporu ve prospěch klienta a bez zbytečných nákladů.

Zkušenosti a porozumění byznysu našich klientů jsou klíčem k dosažení cíle. Naši advokáti mají hluboké znalosti i bohaté zkušenosti se specifickými záležitostmi v různých oborech. Díky nim dokáží zvolit ty nejvhodnější prostředky a procesní strategie umožňující maximalizovat komerční úspěch klientů. Toto unikátní spojení jim umožňuje komplexním způsobem předvídat možná právní, komerční i reputační rizika a maximálně posílit pozici klienta při jakémkoliv jednání.

Naši advokáti mají bohaté zkušenosti ze soudních síní, ať už na straně žalovaných či žalobců, ve všech podobách obchodních sporů. Dokáží řešit složité případy a zastupovat své klienty ve specializovaných arbitrážích (včetně mezinárodních) i u specializovaných soudů, včetně Evropského soudu pro lidská práva. Disponujeme také rozsáhlými zkušenostmi v oblasti alternativních a mimosoudních řešení sporů.

Ozvěte se nám
Položky označené hvězdičkou jsou povinné


Rychlý kontakt

Wilsons Česká republika

The Flow Building, Václavské náměstí 47
110 00 Praha 1
Česká republika

Reception-PRG@wilsonscee.com
+420 277 779 211

Wilsons Slovensko

Eurovea Central 2
Pribinova 6
811 09 Bratislava 1
Slovenská republika

Reception-BRA@wilsonscee.com
+421 2 2051 0233

Zobrazit na mapě

Hospodářská soutěž

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Integer tempor. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Integer lacinia. Aliquam erat volutpat.

Donec ipsum massa, ullamcorper in, auctor et, scelerisque sed, est. Proin mattis lacinia justo. Aliquam ornare wisi eu metus. Morbi leo mi, nonummy eget tristique non, rhoncus non leo. Etiam commodo dui eget wisi. Mauris dictum facilisis augue. Nunc dapibus tortor vel mi dapibus sollicitudin. Maecenas sollicitudin.

Nullam justo enim, consectetuer nec, ullamcorper ac, vestibulum in, elit. Morbi scelerisque luctus velit. Nam sed tellus id magna elementum tincidunt.

Sledujte nás také na:

© 2019 - Wilsons, všechna práva vyhrazena.

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána, budeme vás co nejdříve kontaktovat.